icona

Veľkonočný turnaj / Easter Cup

26.4.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)

Počas uplynulých veľkonočných sviatkov sa v 1. DC Brezno konala konečne aj sobotná mestská liga dvojíc na stoloch Rosengart. Zvíťazili Peter Marček a Michal Baník. Na druhom mieste sa umiestnil Lukáš Porhajáš a Renáta Mečlová a stupeň víťazov doplnili Terézia Turňová a Adam Demian.

Po sobotnom warm-upe sa v nedeľu konal tradičný Veľkonočný turnaj. Do pavúka sa nakoniec zapísalo veľmi solídnych 12 dvojíc, vrátane hráčov, ktorých na foosballovom turnaji nebolo vidno pekne dávno. A tak sa zhodne na 9-12 mieste umiestnili Andrea Dikaszová/Babiak Peter, v Škótsku žijúci Ján Bošeľa spolu s Igorom Koštiaľom, Dávid Majliš a Ivan Čunderlík a v Prahe študujúci Stano Kurek v dvojici s Rolandom Botkom. O kolo ďalej sa dostali Mirky Giertlová a Kolesárová, pričom tento výsledok však očakávania tejto elitnej ženskej dvojice určite nenaplnil...

Na 5-6 mieste sa umiestnil Tomáš Číž spolu s legendárnym hráčom zo struniek Martinom Kohútikom. Páni podali dobrý výkon a ukázali, že keby sa foosballu venovali trocha viac, určite by v turnajoch výrazne zamiešali kartami. Na rovnakej pozícii skončili aj Martin Ciesar a Michal Baník. V súboji o tretie miesto nestačil Bratislavčan Ján Kučera spolu s Petrom Marčekom na Lukáša Porhajáša a Borisa Baníka. Tí však pre zmenu v zápase o celkové finále nenašli recept na Jána Ambrósa a Terku Turňovú. Bolo vidno, že Jano sa snaží naozaj ako za starých čias, nakoľko veľmi chcel víťazstvo v turnaji venovať svojmu práve narodenému synovcovi Augustino-vi. Proti však boli kvalitne hrajúce Renča Mečlová spolu s Majkou Giertlovou, ktoré na Veľkonočnom turnaji nakoniec bez prehry zvíťazili.

Na záver by som chcel pripomenúť, že v piatok 20:15 sa zápasom Slovensko – Slovinsko  začínajú v 1. Dart Clube prenosy z hokejových majstrovstiev sveta a všetci fanúšikovia sú v podniku vítaný!