icona

Slovak Open 2011

20.4.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)

V Trnave sa 15. – 17. apríla konal medzinárodne najvýznamnejší foosballový turnaj na Slovensku. Slovak Open 2011, zaradený do prestížnej kategórie turnajov  ITSF Master.  Počas troch dní sa na stoloch Rosengart odohralo až 12 disciplín a okrem najlepších slovenských hráčov sa turnaja zúčastnila aj špičková medzinárodná konkurencia.

Turnaj sa začal v piatok losovanými dvojicami, v ktorých sa najlepšie darilo maďarsko-českej dvojici Géza Kiss/Andrea Maratová. Z breznianskych hráčov sa na veľmi dobrom piatom mieste umiestnil Adam Demian spolu s Poliakom Marcinom Snopkowskim.  V disciplíne miešané dvojice zvíťazili Maďari David Detre a Tamara Jedlicska. Na siedmom mieste skončila Mirka Giertlová spolu s Čechom Petrom Pospěchom, pričom Mirka sa zo všetkých Slovenských hráčov v tejto disciplíne umiestnila najvyššie. Vo vojne brankárov opäť zvíťazil David Detre, na ktorého vo finále nestačil dokonca ani Pavol Kováčik.

V sobotnom programe bol v disciplíne penalty najúspešnejší Maďarský snaker Tibor Jándi.  V ženských jednotlivcoch sa najlepšie darilo superhviezde ženského stolného futbalu, mnohonásobnej majsterke sveta, Rakúšanke Verene Rohrer. Z breznianskych aj slovenských foosbalistiek sa najvyššie  umiestnila Mirka Kolesárova na veľmi dobrom piatom mieste. Tu treba podotknúť, že v disciplíne ženský jednotlivci hralo 25 dievčat, pričom v turnaji bola bez preháňania svetová špička. Napríklad Šárka Holomoucká, Marisa Kobler, Silvie Vávrová, Pavlína Bartošová, Noemi Takács či Eva Albók sú všetko hráčky, ktoré boli či už v minulosti alebo v súčasnosti v top 10 ženského svetového rebríčka. Disciplínu juniorských jednotlivcov vyhral podľa predpokladov momentálne najväčší talent na Slovensku Denis Liček.

Hlavnú disciplínu otvorené dvojice, kde sa do turnaja sa odprezentovalo 60 dvojíc, vyhralo zohraté maďarské duo David Detre/Gergely Tálai, ktorý vo finále porazili Košičanov Tomáša Klobušníka a Juraja Čorbu. Tretí skončili Tamás Csige a Tibor Szabo.

V nedeľu turnaj pokračoval disciplínou 2-ball rollerball, v ktorej na najvyšší stupeň vystúpili Jándi Tibor a Pospischek Norbert. Na vynikajúcom 5. mieste skončila Mirka Giertlová spolu s Henrichom Kóšom. V ženských dvojiciach sa darilo najlepšie  Eve Albók a Noemi Takács, na ktoré vo finále nestačili ani Verena Rohrer a Jana Rožac. Z breznianskych aj slovenských foosballistiek skončila najlepšie Renáta Mečlová, pričom spolu s Češkou Silvie Vávrovou bola ich konečnou piata pozícia .

Turnaj sa zakončil disciplínou otvorený jednotlivci. Tu zvíťazil Rakúšan Kevin Hundstorfer (6. v svetovom rebríčku jednotlivcov). Druhý skončil trocha prekvapujúco Čech Adam Pernica a tretí Poliak Jakub Ziencikiewics.  V tvrdej konkurencii na stupne víťazov, podotýkam, že okrem hráčov spomínaných už v iných disciplínach, nedosiahli napríklad aj taký foosbalisti ako je Ladislav Křepela (7. na svete v rebríčku jednotlivcov), Anton Skok, Oliver Vilim  a celá plejáda maďarských a českých hráčov.

V turnaji sa hrala aj takzvaná  Súťaž národov (Nations Cup), kde za každý  štát hralo 6 mužov a 2 ženy. Najviac sa darilo naším južným susedom z Maďarska, ktorý bohužiaľ  vo finále porazili Slovenskú republiku. Tretia  skončila Česká Republika.