icona

Krajský pohár Rosengart, III. kolo

 
21.2.2011 | Spravodaj »  Foosballové turnaje,  | Reakcie (0)
 

            Po piatku plnom akcií sme sa stretli v starých známych priestoroch 1. DC Brezno na 3. Banskobystrickom krajskom pohári hranom na stoloch Rosengart. Turnaja sa zúčastnilo 11 dvojíc a 19 jednotlivcov, čo je na breznianske pomery veľmi solídne číslo a ako tradične nechýbali ani hráči zo Zvolena či Krupiny.

V turnaji otvorených dvojíc sa pochopiteľne ne nemohlo všetkým dariť podľa ich predstáv a sklamaním bolo určite 7-8 miesto pre dvojice Pompura/Marček aj Baník Boris/Koštiaľ. O priečku lepšie sa umiestnil Tomáš Číž, ktorý v dvojici spolu s Mirkou Giertlovou ukázal, že foosball hrať ešte nezabudol. Na rovnakej pozícii skončili aj Priškin/Bielik, ktorých forma má v poslednej dobe stúpajúcu tendenciu. V boji o tretie miesto sa stretli starý brezniansky matadori Šulek s Baníkom Michalom proti Ambrósovi s Botkom. Po ťažkom boji boli nakoniec úspešnejší druhý menovaný. Až tak sa im však nedarilo vo finále b-strany pavúka, kde už nestačili na Porhajáša s Kóšom. Táto dvojica v kvalitnom výkone pokračovala aj v dramatickom opakovanom finále proti veľmi dobre hrajúcej zvolenskej dvojici Holík/Jankovský a nakoniec sa stala víťazom 3. kola Banskobystrického krajského pohára.

V turnaji jednotlivcov sme po dlhom čase museli vytiahnuť pavúk pre 32 hráčov. A veru hneď od začiatku nebola núdza o prekvapenia. Už v prvom kole prehral Šramko, ktorý mal ako tradične vysoké ambície, s Majkou Giertlovou a následne na to aj Ambrós s Pompurom. Veľmi sa nedarilo ani Heňovi Košovi, ktorého do „béčka“ poslal Martin Šulek. Ten však v súboji o finále-a už nestačil na Borisa Baníka, ktorého súper vo finále pravej strany Jaroslav Holík porazil Tomáša Pompuru.

V ľavej strane pavúka tiež všetko nešlo podľa papierových predpokladov, a na pozícii 9-12 sa s turnajom rozlúčil jeden z najväčších favoritov Heňo Kóša. Za kvalitný výkon však treba pochváliť Igora Koštiala, ktorý sa umiestnil na 5-6 priečke, rovnako ako Tomáš Pompura, ktorý si na odskočil na dovolenku do Brezna až z britských ostrovov. V sobotu už druhý krát skončil na nepopulárnej štvrtej priečke Martin Šulek, ktorý síce nastačil v boji o top 3 na Ambrósa, avšak potvrdil kvalitnú a hlavne stabilnú formu. V celkovom finále sa znova opakovalo pôvodné finále pravej strany pavúka a znova bol úspešnejší Jaroslav Holík a Boris Baník sa musel uspokojiť aj s druhým miestom.

Celkovo sa tretí krajský pohár určite vydaril a dúfame, že sa na turnajoch aj v budúcnosti budeme stretávať minimálne v takom počte a v takej kvalite ako tento krát.   

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: