icona

Finálový turnaj Družstiev

22.5.2019 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

Cez víkend sa odohral záverečný turnaj v družstvách. V celoročnej kvalifikácii si 16 tímov vybojovalo právo štartovať na tomto turnaj. 1 DC Brezno vyžrebovali do skupiny B spolu s tímami Fly dart Bardejov, DC Bukovinka Zvolen a Košický tím 9 Arrow Team. Brezno nastúpilo na prvý zápas proti Fly dart Bardejov v zložení Erik Poliak, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo a Pavel Melicher. V prvej polovici zápasu Brezno nestratilo ani zápas a stav bol 8:0 pre Brezno. Do druhej polovici zápasu vystriedal Peter Pocklan Ivana Fiľa. Jediný bod stratilo Brezno v tretej štvrtine, keď na svojho súpera nestačil Pavel Melicher. Štvrtá štvrtina skončila znova 4:0 a Brezno si poradilo zo svojím súperom 15:1. Erik Poliak 4Z/4B, Jaroslav Kostelný 4Z/4B, Pavel Melicher 4Z/3B, Ivan Fiľo 2Z/2B, Peter Pocklan 2Z/2B.

V druhom zápase sa proti Breznu postavili hráči Zvolena, ktorý si poradili v prvom zápase s 9 Arrow Team a tento zápas priblížil jeden tím k víťazstvu v skupine. Brezno nastúpilo v rovnakej základnej zostave ako na prvý zápas. Prvá štvrtina skončila remízou 2:2. Za Brezno bodovali Kostelný a Melicher. Druhú štvrtinu Brezno vyhralo 3:1, keď sa k Jaroslavovi Kostelnému pridali Erik Poliak a Ivan Fiľo a Brezno vyhrávalo 5:3. V druhej polovici vystriedal Peter Pocklan, Pavla Melichera. Tretiu štvrtinu vyhralo Brezno znova 3:1, keď body pripísala trojica Kostelný, Poliak, Fiľo a do poslednej štvrtiny išlo Brezno s vedením 8:4. Posledná štvrtina sa skončila  remízou 2:2. Víťazný bod pre Brezno vybojoval Erik Poliak a na konečných 10:6 upravil Ivan Fiľo. Erik Poliak 4Z/3B, Jaroslav Kostelný 4Z/3B, Ivan Fiľo 4Z/3B, Pavel Melicher 2Z/1B ,Peter Pocklan 2Z/0B.

V poslednom zápase skupiny sa proti 1 DC Breznu postavil 9 Arrow Team. Prvú štvrtinu Brezno vyhralo 3:1. O body sa postarali Erik Poliak, Pavel Melicher, Ivan Fiľo. Druhú štvrtinu Brezno bodovalo naplno a stav stretnutia bol 7:1. Do druhej polovici zápasu vystriedal Peter Pocklan Jaroslava Kostelného. Tretie štvrtina skončila 4:0 pre Brezno a stav zápasu bol 11:1. Posledná štvrtina skončila remízou, keď si po víťazstve pripísali Erik Poliak a Ivan Fiľo. Brezno porazilo 9 Arrow Team 13:3. Erik Poliak 4Z/4B, Ivan Fiľo 4Z/4B, Pavel Melicher 4Z/3B Jaroslav Kostelný 2Z/1B ,Peter Pocklan 2Z/1B.

V štvrťfinále sa Brezno stretlo s Mamasan Prešov. Prvá štvrtina skončila 3:1 pre Brezno. Body uhrali Erik Poliak, Pavel Melicher, Jaroslav Kostelný. Rovnako skončila aj druhá štvrtina po víťazstvách Erika Poliaka, Pavla Melichera a Ivana Fiľa. Za súpera bodoval len Stanislav Beňo, ktorý sa postaral aj o prvý bod svojho tímu v zápase. Tretia štvrtina skončila víťazstvom Prešova 3:1. Jediný bod za Brezno zaznamenal Erik Poliak a stav zápasu bol 7:5 pre Brezno. Poslednú štvrtinu Brezno vyhralo znova 3:1 a znova jediný bod Prešova zaznamenal Stanislav Beňo, ktorý uhral v zápase 4 body. Brezno postúpilo do semifinále po víťazstve 10:6. Erik Poliak 4Z/3B, Jaroslav Kostelný 4Z/2B, Pavel Melicher 4Z/3B, Ivan Fiľo 4Z/2B.

V semifinále Brezno nastúpilo proti družstvu Kondor Prievidza, ktorý si v skupine pripísali cenný skalp Power dartu Košice. Prvá štvrtina skončila víťazstvom Brezna 4:0. V druhej štvrtine si družstvá body rozdelili a po remíze 2:2 bol stav zápasu 6:2 pre Brezno. O remízu sa pričinili Erik Poliak a Pavel Melicher. Tretiu štvrtinu prehralo Brezno 3:1. O jediný bod sa postaral Erik Poliak a do poslednej štvrtiny si Brezno viezlo náskok 7:5. Záverečne zápasy priniesli remízu 2:2 o čo sa postarali Ivan Fiľo a Pavel Melicher. Brezno postúpilo do finále po víťazstve 9:7. Erik Poliak 4Z/3B, Jaroslav Kostelný 4Z/1B, Pavel Melicher 4Z/3B, Ivan Fiľo 4Z/2B.

Vo Finále čakal na Brezno favorit turnaja Power dart Košice. Prvá štvrtina sa skončila remízou 2:2. Body za Brezno uhrali Erik Poliak a Jaroslav Kostelný. Druhú štvrtinu vyhrali Košice 4:0 a položili základ k titulu Majstra Slovenska. Tretiu štvrtinu Brezno znova remizovalo vďaka Erikovi Poliakovi a Pavlovi Melicherovi. V poslednej štvrtine uhral za Košice potrebný bod hneď v úvode Milan Nagy a Power dart Košice porazili Brezno 9:4. Erik Poliak 3Z/2B, Jaroslav Kostelný 3Z/1B, Pavel Melicher 3Z/1B, Ivan Fiľo 4Z/0B.