icona

Slovesnký pohár v steeloch

18.3.2019 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

Cez víkend sa konal v Bardejove tretí Slovenský pohár. V sobotu bol na programe hlavný turnaj do kterého sa prihlásilo 95 hráčov. V turnaji sa darilo Breznianským hráčom. Finále si medzi sebou zahrali Erik Poliak a Jaroslav Kostelný. Víťazom slovenského pohára sa stal Erik Poliak, ktorý porazil Jaroslava Kostelného 5:3. Porazenými semifinalistami boli  František Mika ktorý prehral s Erikom Poliakom 5:2 a Oliver Novotný, ktorý prehral s Jaroslavom Kostelným 5:2.

V nedeľu bol na programe záverečný turnaj družstiev. 1 DC Brezno vyhralo svoju kvalifikačnú skupinu a v turnaji ich v prvom kole čakal náročný súper Horná Nitra, ktorej súpisku tvorili mix hráčov z Prievidze, Novák a Žiliny. 1DC Brezno nastúpilo v zložení  Erik Poliak Jaroslav Kostelný Ivan Fiľo a Pavel Melicher. Horná Nitra nasupila v základe s Petrom Jakubisom, Jozefom Sekerešom. Martinom Geschwandtnerom a Matejom Chládeckým. Úvod zápasu patril Breznu, ktoré vyhralo všetky štyri zápasy a ujali sa vedenia 4:0. V druhej štvrtine Brezno vyhralo prvé dva zápasy a stav bol 6:0 pre Brezno. Za Hornú Nitru však znížili Peter Jakubis a Matej Chládecký a po remíze v druhej štvrtine bol stav 6:2 pre Brezno. Dvojice Breznu nevyšli a Horná Nitra sa vrátila do zápasu, keď do tretej štvrtiny sa išlo za stavu 6:4. Tretie štvrtina priniesla vyrovnaný priebeh. Najskôr znížil Jozef Sekereš na 6:5. Dvojbodový náskok vrátil Breznu Pavel Melicher. V druhej polovici štvrtiny znížil Peter Jakubis na 7:6 no vďaka Erikovi Poliakovi išlo Brezno do poslednej štvrtiny s dvojbodovým náskokom. Do poslednej štvrtiny Horná Nitra vystriedala Martina Geschwandtnera za Michala Kopúna a práve Michal Kopún a Jozef Sekereš vyhrali svoje zápasy a stav bol vyrovnaný 8:8. Posledné dva zápasy vyhrali hráči Brezna Ivan Fiľo a Erik Poliak si poradili zo svojími súpermi a zabezpečili postup do semifinále po víťazstve 10:8. Body Brezna Erik Poliak 4Z/4b Jaroslav Kostelný 4Z/1B Ivan Fiľo 4Z/3B a Pavel Melicher 4Z/2B. V ďalšom štvrťfinálovom zápase si hráči Toi Toi Dixi Bratislava poradili s hráčmi DC  Hriňová 11:3. V spodnej časti pavúka si Zlaté Moravce poradili s Bukovinkou Zvolen 10:8 a Powerdart Košice porazli Garžol Bardejov 10:2. V semifinále nastúpilo Brezno v rovnakej zostave. Za Toi Toi dixi Bratislava nasupili Oto Zmelík Dušan Strieš Martin Krajkovič a Marek Bača. Prvú štvrtinu vyhralo Brezno 3:1. Keď znižoval Oto Zmelík, ktorý porazil Pavla Melichera. Druhú štvrtinu vyhrali hráči Toi toi 3:1. Jediný bod za Brezno pripísal Erik Poliak. V dvojiciach si obidva týmy pripísali po jednom bode. Za Brezno bodovali Erik Poliak s Jaroslavom Kostelným a za Bratislavu Oto Zmelík s Dušanom Striešom. Do tretej štvrtiny Brezno vystriedalo Pavla Melichera za Martina Škantára Tretia štvrtina skončila remízou 2:2 Za Brezno bodovali Kostelný Fiľo a za Bratislavu získali body Strieš Krajkovič. Do poslednej štvrtiny sa išlo za vyrovnaného stavu 7:7. Hráči Bratislavy však záver stretnutia zvládli vo veľkom štýle a vyhrali všetky štyri zápasy a po víťazstve 11:7 postúpili do finále. Body Brezna Erik Poliak 4Z/2b, Jaroslav Kostelný 4Z/2B, Ivan Fiľo 4Z/2B, Pavel Melicher 2Z/0B, Martin Škantár 2Z/0B . V druhom semifinále sa stretli Power dart Košice a ŠK Zlaté Moravce. Za zmienku stojí zaváhanie Gabriela Varaljaya, kde sa však ukázala sila Košického týmu a do finále po víťazstve 10:6 postúpili hráči Power dart Košice.

Finále sa nieslo v réžii Power dart Košice. Hráči Toi toi Dixi Bratislava bojovali a svoje skalpy neodovzdali zadarmo, ale titul po víťazstve 10:6 ostáva na východe Slovenska v rukách majstrov z Košíc.