icona

Kvalifikácia družstiev steely

15.1.2019 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu čakali hráčov 1.DC Brezno odvety v kvalifikácii družstiev na Majstrovstvá slovenska v steelových šípkach. Kým prvé zápasy Breznu vyšli na výbornu, v odvetách sa nevyhli menším zaváhaniam. Na svoj prvý zápas nastúpili proti Garžol Bardejov v zložení Erik Poliak, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo a Martin Škantár. Prvá štvrtina skončila remízou 2:2. Za Brezno bodovali Martin Škantár a Jaroslav Kostelný a za hostí uhrali body Jozef Vavrek a Lukáš Karabinoš. Druhá štvrtina skončila rovnakým výsledkom 2:2. Body za Brezno získali Erik Poliak a Ivan Fiľo a za hostí bodovali znova Jozef Vavrek a Lukáš Karabinoš. Dvojice zvládli lepšie hráči Brezna a ujali sa vedenia 6:4. Tretiu štvrtinu Brezno prehralo 1:3, keď jediné víťazstvo si pripísal Martin Škantár a za hostí sa pridal ku Jozefovi Vavrekovi a Lukášovi Karabinošovi Martin Ševcov. Do poslednej štvrtiny sa išlo za vyrovnaného stavu 7:7. Posledná štvrtina skončila remízou 2:2. Za Brezno bodovali Martin Škantár, ktorý pripravil prvú prehru Jozefovi Vavrekovi a Ivan Fiľo. Za Bardejov uhrali body Lukáš Karabinoš a Martin Ševcov. Za stavu 9:9 nasledovalo predĺženie, kde každé družstvo nominovalo jedného hráča. Za brezno nastúpil Erik Poliak a za Bardejov neporazený Lukáš Karabinoš. Zápas rozhodol vo svoj prospech Lukáš Karabinoš, ktorý porazil Erika Poliaka 2:1 a zabezpečil pre Garžol Bardejov výhru 10:9 po predĺžení. Body Brezna Erik Poliak 4Z/1B Jaroslav Kostelný 4Z/1B, Ivan Fiľo 4Z/2B, Martin Škantár 4Z/3B.

V druhom zápase v skupine sa Brezno stretlo s hráčmi DC Partizánske. Brezno nastúpilo v rovnakej zostave ako na prvý zápas Erik Poliak, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo a Martin Škantár. Prvú štvrtinu vyhralo Brezno 3:1. Jediný bod stratil Martin Škantár. V druhej štvrtine sa hráčom DC Partizánske podarilo vyrovnať. Jediný bod si pripísal Erik Poliak a do dvojíc sa išlo za stavu 4:4. Breznianské dvojice svoje zápasy  zvládli a ujali sa vedenia 6:4. Tretiu štvrtinu prehralo Brezno 3:1. Jediný bod si pripísal Ivan Fiľo a do poslednej štvrtiny bol stav zápasu vyrovnaný 7:7. Posledná štvrtina skončila 2.2. Za Brezno si pripísal prvý bod v zápase Martin Škantár a Ivan Fiľo. Brezno aj druhý zápas muselo ísť do predĺženia. Za Brezno nastúpil Ivan Fiľo a za DC Partizánske Lukáš Guba, ktorý vyhral všetky zápasy a pripísal si 4 body. Predĺženie vyhral Ivan Fiľo, ktorý porazil Lukáša Gubu 2:0 a Brezno vyhralo tento zápas 10:9 po predĺžení. Body Brezna Erik Poliak 4Z/2B Jaroslav Kostelný 4Z/1B, Ivan Fiľo 4Z/3B, Martin Škantár 4Z/1B.

V treťom zápase čakali na Brezňanov hráči Nitry. Brezno nastúpilo v zložení Erik Poliak, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo a Pavel Melicher. Prvá štvrtina skončila remízou 2:2. Za Brezno bodovali Erik Poliak a Ivan Fiľo. Druhá štvrtina skončila znova remízou 2:2. Body pre Brezno obstarali Erik Poliak a Pavel Melicher. Dvojice Breznu znova vyšli a stav bol 6:4 tak ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Tretiu štvrtinu vyhralo Brezno 3:1. Za Brezno bodovali Erik Poliak, Ivan Fiľo a Pavel Melicher. Stav zápasu bol 9:5. Aj poslednú štvrtinu vyhralo Brezno 3:1. Za Brezno bodovali Erik Poliak, Ivan Fiľo a Jaroslav Kostelný.  Brezno porazilo Nitru 12:6. Body Brezna Erik Poliak 4Z/4B Jaroslav Kostelný 4Z/1B, Ivan Fiľo 4Z/3B, Pavel Melicher 4Z/2B.

V poslednom zápase nastúpilo Brezno proti hráčom Borka team Nové Zámky v zložení Erik Poliak, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo a Pavel Melicher. Brezno vyhralo prvú štvrtinu 4:0. Druhú štvrtinu vyhralo Brezno 3:1, keď sa nepodarilo bodovať len Ivanovi Fiľovi. V dvojiciah si obidve družstvá pripísali po jednom bode, keď Brezno vôbec po prvý krát v kvalifikácii prehralo zápas v dvojiciach. Tretia štvrtina skončila 3:1 pre Brezno. Jediný bod stratil Erik Poliak a stav zápasu bol 11:3 pre Brezno. Poslednú štvrtinu vyhralo Brezno 4:0 a celý zápas 15:3. Body Brezna Erik Poliak 4Z/3B Jaroslav Kostelný 4Z/4B, Ivan Fiľo 4Z/3B, Pavel Melicher 4Z/4B.