icona

MSR 2018

 
9.4.2018 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

 

Cez víkend sa konali 21 Majstrovstvá Slovenska v el. šípkach. Program bol tento rok o niečo bohatší a mohli sme spoznať majstrov Slovenska v nových kategóriach do 23 rokov a nad 45 rokov. V turnaji chlapcov do 23 rokov sa do turnaja prihlásilo 33 hráčov. Vo finále sa stretli Erik Poliak a Adam Grác. Títo dvaja hráči sa na turnaji stretli aj vo finále A-čka, kde vyhral Erik Poliak 2:0 a vo finále mal výhodu. Adam mu vo finále vrátil prehru a výhrou 2:0 si vynútil opakované finále. Druhý zápas začal lepšie Erik Poliak a ujal sa vedenia 1:0. Adam v druhom legu dokázal vyrovnať na 1:1 a v rozhodujúcom legu si vybojoval titul majstra slovenska v kategórii do 23 rokov. Stupeň víťazov doplnil Martin Ziman, ktorý prehral s finalistami. V A-čku nestačil na Erika Poliaka a prehral s ním 2:1 a vo finále B-čka prehral rovnakým výsledkom s Adamom Grácom.  

Samostatnú kategóriu mali aj dievčata, kde sa do turnaja prihlásilo 20 hráčok. Vo finále A-čka sa stretli Petra Kotíková  a Barbora Bartošová. Do finále sa prebojovala Petra Kotíková, ktorá svoju súperku porazila 2:0. Vo finále B-čka na Barboru Bartošovú čakala Martina Platková, ktorú do B-čka poslala finalistka Petra Kotíková. Tretie miesto ostalo Martine Platkovej, ktorá s Barborou Bartošovou prehrala 2:0. Aj u dievčat podobne ako u chlapcov sa hralo opakované finále. Majsterkou slovenska tejto vekovej kategórie sa stala Barbora Bartošová, ktorá Petru Kotíkovú porazila 2:1 a 2:0.

V kategórii nad 45 rokov sa do turnaja prihlásilo 41 hráčov. Vo finále A-čka sa stretli Oto Zmelík a Jozef Kassanický. Postup do finále si vybojoval Oto Zmelík, ktorý porazil Jozefa 2:0. Vo finále B-čka čakal na Jozefa Kasanického Ľuboš Pivarč , ktorého Jozef na turnaji už raz porazil. Kým v A-čku to bolo 2:0 súboj o finále priniesol väčšiu drámu. Po víťazstve 2:1 si finále išiel zahrať Jozef Kasanický a Ľuboš Pivarč obsadil na turnaji tretie miesto. Premierový titul v kategórii nad 45 rokov si vybojoval  Oto Zmelík. Vo finále porazil Jozefa Kasanického 2:0.

Do mixovaných dvojíc sa prihlásilo 49 párov. Finále A-čka si zahrali Oto Zmelík s Katarínou Nagyovou proti dvojici Fiľo Púpalová. Postup do finále si vybojovala skúsena dvojica Zmelík Nagyová, ktorý svojich súperov porazili 2:0. Vo finále B-čka narazili Fiľo Púpalová na dvojicu Švec Bartošová. Druhú šancu zahrať si finále dvojica Fiľo-Púpalová už využili, keď svojich súperov porazili 2:1. Vo finále však znova nestačili na dvojicu Zmelík Nagyová a po prehre 2:1 si odniesli druhé miesto.

Do turnaja v crickete sa prihlásilo 160 hráčov čo organizátorm stažilo podmienky a tento turnaj sa dohrával v sobotu ráno. Finále obstarala dvojica Nagy Zmelík. Výhodu z A-strany pavúka mal Milan Nagy, ktorý najskôr prehral 3:1. Opakované finále sa nieslo v jeho réžii a po výhre 3:0 sa stal majstrom Slovenska v kategórii Cricket. Tretie miesto obsadil Milan Štefaňák, ktorý najskôr prehral vo finále A-čka s Milanom Nagym 3:2 a vo finále B-čka s Otom Zmelíkom rovnakým výsledkom 3:2. Najlepším Brezňanom sa stal Erik Poliak, ktorý na turnaji obsadil 5-6 miesto. S hráčov 1 dart clubu Brezno sa ďalej dostali ešte Pavel Melicher, ktorý obsadil 13-16 miesto a o pozíciu horšie skončil Ivan Fiľo.

Ženy mali v Crickete vlastnú kategóriu. Do turnaja sa prihlásilo 32 žien. Vo finále A-čka si postup do celkového finále vybojovala Monika Houžvičková, ktorá porazila Katarínu Nagyovú 2:1. Vo finále B-čka sa Katarína Nagyová stretla  s Dominikou Púpalovou, ktorú porazila 2:0 a odsunula ju na tretie miesto. Finále ovládla Katarína Nagyová, ktorá porazila Moniku Houžvičkovú dvakrát 2:0 a obhájila titul. Najlepšou Brezňankou bola Mária Giertlová, ktorá skončila na 7-8 mieste. Brezno malo v turnaji ešte jednu zástupkyňu  Alexandru Šmídovú, ktorá obsadila 13 miesto.

V sobotu boli na programe hlavné turnaje. V kategórii mužov bol účastnicky rekord znova prekonaný, keď sa do turnaja prihlásilo 252 hráčov. Vo finále A-čka sa stretli Peter Klementy a Oto Zmelík. Postup si vybojoval Oto Zmelík, ktorý Petra Klementyho porazil 3:2. Na 5-6 mieste skončili Michal Kopun a Rastislav Pfeifer. Michal Kopun prehral 3:0 s Milanom Nagym a Rastislav Pfeifer prehral rovnakým výsledkom 3:0 s Ľubošom Pivarčom. Štvrté miesto sa ušlo Ľubošovi Pivarčovi. Vo vyrovnanom zápase prehral s Milanom Nagym 3:2. Vo finále B-čka nezastavil Milana Naga ani Peter Klementy a po prehre 3:0 obsadil Peter Klementy tretie miesto. Vo finále sa stretli Oto Zmelík a Milan Nagy. Milana v A-čku porazil práve Oto Zmelík. Majstrom Slovenska sa stal Oto Zmelík, ktorý nedovolil Milanovi sa pozrieť ani do opakovaného finále a porazil ho 3:2. Najlepším Brezňanom v pavúku bol Pavel Melicher, ktorý skončil na 17-24 mieste. O jednu pozíciu horšie skončil Ivan Fiľo, ktorému sa ušlo 25-32 miesto.

 

Do turnaja žien sa prihlásilo 53 hráčok. Vo finále A-čka sa stretli Martina Čerňanská a Lucia Jankovská. Postup do finále si vybojovala Martina Čerňanská, ktorá porazila našu Luciu Jankovskú 2:1. Dobrý turnaj odohrala Monika Houžvičková, ktorá si svojími výkonmi vybojovala tretie miesto. Vo finále B-čka prehrala s Luciou Jankovskou 2:1. Titul majsterky slovenska putoval do Brezna vďaka Lucii Jankovskej, ktorá porazila Martinu Čerňanskú dvakrát 2:0. Druhou najlepšou hráčkou Brezna bola Zuzana Čellárová, ktorá skončila na pozícii 9-12.  

Do turnaja juniorov sa prihlásilo 19 hráčov. Titul si odniesol Milan Dolinský, ktorý vo finále porazil Romana Pavloviča 2:1. Tretie miesto obsadil Janočko Erik, ktorý v A-čku prehral s Milanom Dolinským 2:0 a v B-čku nestačil na Romana Pavloviča, s ktorým prehral 2:1.

V nedeľu bol na programe turnaj dvojíc do ktorého sa prihlásilo 69 dvojíc. Vo finále sa stretli dvojice Nagy-Varaljay a Klemetny-Pfeifer. Titul Majstrov Slovenska ostal v rukách dvojice Klementy Pfeifer. Najskôr porazili svojich finálových súperov 2:0 čím si vynútili opakované finále, v ktorom vyhrali 2:1. Tretie miesto obsadila dvojica Bača-Poliak. Vo finále A-čka prehrali 2:0 s Nagy-Varaljay a Vo finále B-čka nestačili na Klementy Pfeifer, pričom mali na víťazstvo a postup do finále za stavu 1:0 4 šípky. Rozhodujúci leg už dominovala dvojica Klemetny Pfeifer.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: