icona

Kvalifikácia MSR družstiev

12.12.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu Brezno odohralo štvrtý zápas prebiehajúcej kvalifikácie. Hráči 1 DC Brezno vycestovali do Žiliny, s ktorou sa v kvalifikácii stretli po prvý krát. Brezno začalo zápas dobre, keď Jaroslav Kostelný porazil Mateja Chládeckého 2:0 a druhý bod pridal Pavel Melicher, ktorý rovnakým výsledkom porazil Mariána Chovanca. Tretí bod pre Brezno pridal Ivan Fiľo a Erik Poliak viedol v cricekete 1:0 nad Jurajom Výbohom. Potom sa to pre Brezno začalo komplikovať. Erik Poliak stratil cricket prehral ho 2:1 a Žilina znížila na 1:3. Druhá štvrtina dopadla pre Brezno katastrofálne. Najskôr sa Erik Poliak nespamätal z prehry v crickete a hneď pridal ďalšiu prehru pre Brezno Ivan Fiľo a stav zápasu bol vyrovnaný 3:3. Tým veľmi nepotiahali ani Pavel Melicher a Jaroslav Kostelný, ktorý najskôr prehrali svoje zápasy čím stanovili stav zápasu po druhej štvrtine na 5:3 a tretiu tretinu odštartovali prehrami a Brezno stratilo 7 bodov v rade. Iskru nádeje vykresali Daniel Oravec, ktorý vystriedal Erika Poliaka a Ivan Fiľo. Obidvaja svoje zápasy vyhrali a znížili stav zápasu 7:5. Poslednú štvrtinu sa Brezno snažilo dobehnúť Žilinu, ale pokazený zápas sa im nepodarilo napraviť. V úvode znížil Ivan Fiľo na 7:6 a Daniel Oravec nebol ďaleko od vyrovnania na 7:7, ale rozhodujúci leg prehral s Matejom Chládeckým a stav bol 8:6. Pavel Melicher a Jaroslav Kostelný sa v závere snažili uhrať remízu. Obidvaja vo svojich zápasoch vyhrali úvodne legy, ale to bolo všetko. 9-ty bod zabezpečil pre Žilinu zaslúžene ich najlepší hráč Juraj Výboh a Štefan Garaj spečatil víťazstvo Žiliny na 10:6.  Erik Poliak 2Z/0B Ivan Fiľo 4Z/3B Pavel Melicher 4Z/1B Jaroslav Kostelný 4Z/1B Daniel Oravec 2Z/1B