icona

Stredoslovenská Extraliga družstiev 2. a 3. kolo

21.11.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
  V nedeľu bolo na programe 2. a 3. kolo Stredoslovenskej extraligy družstiev. 1. DC Brezno privítal na svojej pôde tímy z Detvy. Prvý zápas domáci odohrali proti detvianskemu áčku. Brezno nastúpilo v zložení Peter Pocklan, Pavel Melicher, Jaroslav Kostelný, Ivan Fiľo. Po prvej štvrtine bol stav zápasu 3 : 1 pre domácich, keď zápas prehral iba Peter Pocklan s Mirom Mravcom. Po druhej štvrtine to už bolo 6 : 2 pre domácich, keď opäť zaváhal Peter Pocklan, tentoraz nestačil na Roba Brozmana. Peter sa dal po tomto zápase vystriedať a do hry naskočil Kristián Schwarzbacher. Kiko tiež nemal v nedeľu svoj deň a prvý duel s Paĺom Horníkom prehral, prehral aj Jaro Kostelný s Robom Brozmanom a po troch štvrtinách bolo 8 : 4. Keďže v poslednej časti duelu zaváhal už len Kiko zápas nakon skončil 11 : 5 pre Brezno. Body v zápase : Pocklan 2 / 0, Schwarzbacher 2 / 0, Kostelný 4 / 3, Melicher 4 / 4, Fiľo 4 / 4. V nasledujúcom duely sa v Brezne predstavil nováčik súťaže DC Detva B, ktorý prišiel v zložení Pavel Karlík, Jakub Melich, Tomáš Rudolf a Marek Sliacky. 1. DC Brezno nastúpilo v zostave Kristián Schwarzbacher, Pavel Melicher, Jaroslav Kostelný a Ivan Fiľo, na striedanie boli pripravení Erik Poliak a Peter Pocklan. Nováčik z Detvy začal veľmi dobre, keď sa Marekovi Sliackemu podarilo hneď v prvom zápase poraziť neistého Kika Schwarzbachera. No to bolo z ich strany všetko, aj napriek tomu, že hostia mohli uhrať aj lepší výsledok sklamali na doubloch a do konca duelu už neuhrali ani bod, hoci mali k tomu veľmi blízko. Body v zápase : Schwarzbacher 4 / 3, Kostelný 4 / 4, Melicher 1 / 1, Poliak 3 / 3, Fiľo 2 / 2, Pocklan 2 / 2. Výsledky ostatných duelov : DC Zvolen - DC Detva B 16 : 0, DC Zvolen - DC Detva A 9 : 8 pp, DC Hriňová B - DC MCasíno Nováky B 11 : 5, DC Hriňová B - DC MCasíno Nováky A 6 : 10, DC Hriňová A - DC MCasíno Nováky B 5 : 11, DC Hriňová A - DC MCasíno Nováky A 3 : 13, DC Kondor Prievidza - DC Žilina 11 : 5, DC Drtič Prievidza - DC Žilina 7 : 9