icona

Víťazom prvej Top-ky sa stal Ľuboš Pivarč

 
15.10.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Prvú topku sezóny hostilo Brezno. V známom prostredí hotela Ďumbier sa v piatok odohral turnaj v crickete. V semifinále A-čka na seba narazili domáci hráč Erik Poliak a Matej Rosík. Postup do finále A-čka si vybojoval Erik Poliak, ktorý Mateja porazil 2:0. V spodnej časti pavúka si postup vybojoval  Oto Zmelík, ktorý porazil Petra Jakubisa 2:1. Vo finále A-čka ukázal Oto Zmelík, že Cricket je jeho obľúbena disciplína a Erika Poliaka porazil 2:0. V B-čku sa na pozícii 5-6 stretli Peter Pocklan a Matej Rosík. 5-6 miesto obsadil na turnaji nakoniec Matej Rosík, ktorý prehral s Petrom Pocklanom 2:1. Spoločne s Matejom Rosíkom skončil na 5-6 mieste Juraj Valný, ktorý prehral s Petrom Jakubisom 2:0 a V A-čku nestačil na Mateja Rosíka. Štvrté miesto sa ušlo Petrovi Pocklanovi, keď nestačil na Petra Jakubisa a prehral s ním 2:0. V zápase o postup do finále nevyužil Erik Poliak ani druhú šancu a po prehre s Petrom Jakubisom 2:0 obsadil na turnaji tretie miesto. Finále ovládol Oto Zmelík a Petra Jakubisa porazil 2:0. Peter na turnaji stratil legy len s Otom Zmelíkom a zo všetkými ostatnými súpermi vyhral 2:0. Oto prešiel turnajom poľahky, keď jediny stratený leg zaznamenal v A-čku s Petrom Jakubisom.

V sobotu začal program turnajmi v kategórii ženy a juniori. Do turnaja žien sa prihlásilo 31 hráčok. Vo finále A-čka sa stretli stálice Slovenských šípok Martina Sulovská a Lucia Jankovská. Finále si vybojovala Lucia Jankovská, ktorá Martinu porazila 2:0. Na 5-6 mieste skončili Monika Houžvičková a Salczerová Kristína. Štvrté miesto obsadila Miroslava Uríková, ktorá nestačila na Ľubicu Kolandrovú a prehrala s ňou 2:0. Ľubica Kolandrová musela prejsť celým B-čkom, keď už v prvom zápase prehrala práve  s Miroslavou Uhríkovou. Vo finále B-čka nedokázala Ľubicu zastaviť ani Martina Sulovská a po prehre 2:0 obsadila tretie miesto. Vo finále si Ľubica Kolandrová dokázala vynútiť opakované finále, keď porazila Luciu Jankovskú 2:0 a  pripravila jej prvú stratu legov na turnaji. Jeden leg jej dokázala zobrať aj v opakovanom finále, ale z turnajového víťazstva sa nakoniec tešila Lucia Jankovská.

V turnaji juniorov sa prihlásilo  8 hráčov. Vo finále A-čka sa stretli Milan Dolinský a Michal Chovanec. Postup si vybojoval Milan Dolinský, ktorý Michala porazil 2:0. Štvrté miesto na turnaji obsadil Zdenko Pampurík, ktorý prehral dva krát s Romanom Pavlovičom 2:1. Roman Pavlovič ukončil turnaj na treťom mieste, keď vo finále B-čka nestačil na Michala Chovanca a prehral s ním 2:0. Vo finále Michal vrátil prehru Milanovi Dolinskému, keď si výhrou 2:1 vynútil opakované finále. V ňom už na Milana nestačil a prehral s ním 2:0. Víťazom turnaja sa tak stal Milan Dolinský.

Muži začali svoj program premier ligou v ktorej si zahrali aj dvaja Brezňania. Pavel Melicher prehral v prvom kole s Gabrielom Varaljayom 8:3 a rovnakým výsledokom porazil Milan Nagy Erika Poliaka. V ďalších zápasoch prvého kola porazil Peter Klementy Milana Štefaňáka 8:3 a Oto Zmelík Mateja Chládeckého 8:4. V druhom kole prehral Pavel Melicher s Otom  Zmelíkom 8:3 a Erik Poliak nestačil na Milana Štefaňáka a prehral s ním 8:5. Peter Klementy porazil Mateja Chládeckého 8:4 a Milan Nagy vyhral s Gabrielom Varaljayom 8:3.

V hlavnom turnaji sa predstavilo 134 hráčov. Víťazstvo si vybojoval Ľuboš Pivarč, ktorý v dramatickom finále porazil Petra Klementyho. Tretie miesto na turnaji obsadil Vlado Zaťko, ktorý by mohol častejšie odložiť steelove šípky a zobrať tie softové. Štvrté miesto obsadil Rastislav Pfeifer. 5-6 miesto si rozdelili Matej Chládecký a Stanislav Kripner

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: