icona

Master

17.9.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V sobotu sa v dart clube konal prvý master. Na úvod sezóny sa do turnaja prihlásilo 44 hráčov medzi ktorými nechýbali nový hráči. Dobrým výkonom sa predviedol Marek Kalamár z Hriňovej, ktorý obsadil 9-te miesto, keď v B-čku nestačil na Petra Jakubisa. Diváci však mohli vidieť v tomto zápase tri binga 180 v jednom legu. Najvyššie zatvorenie si pripísal Ivan Babinský, ktorý za stavu 1:1 zavrel 170 Erikovi Poliakovi. Finále A-čka obstarali Peter Klementy a Dušan Strieš. Postup do finále si vybojoval Peter Klementy, ktorý Dušana Strieša porazil 3:1. Na 5-6 mieste skončili Jozef Sekereš z Prievidze, ktorý prehral s Ivanom Fiľom 3:1 a Zdenko Pampúrik pre ktorého bol nad jeho sily Peter Jakubis. Na turnaji sa po druhy krát stretli Ivan Fiľo a Peter Jakubis. V A-čku bol úspešnejší Ivan Fiľo a Petra porazil 2:0. V B-čku sa karta obrátila a Peter Jakubis vyhral 3:2. Pre Ivana to bolo konečné štvrté miesto. Tretie miesto na turnaji obsadil Dušan Strieš, ktorý nevyužil ani druhý pokus zahrať si finále a s Petrom Jakubisom prehral 3:0. Keď príde na master do Brezna tak odchádza z víťazstvom na turnaji a inak tomu nebolo ani teraz. Víťazom turnaja sa stal Peter Klementy po finálovej výhre 3:1 nad Petrom Jakubisom.

Do turnaja žien sa prihlásilo 9 hráčok. Vo finále A-čka sa stretli Lucia Jankovská a Ľubica Ľuptáková. Víťazne zo súboja vyšla Ľubica Ľuptáková, ktorá porazila Luciu 2:0. Dobrý turnaj odohrala Mária Giertlová, ktorá sice v prvom zápase prehrala s Danielou Fedorovou 2:1, ale dokázala prejsť celým B-čkom až do finále lávej strany pavúka, kde jej vystavila stopku Lucia Jankovská po výhre 2:0. Pre Máriu to bolo konečné tretie miesto. Víťazstvo putuje do Detvy vďaka Ľubici Ľuptákovej, ktorá si aj po druhy krát poradila s Luciou Jankovskou.

V turnaji juniorov sme mali len dvoch hráčov. Romana Pavloviča a Zdenka Pampúrika a tak si rovno zahrali finále. Aby to mali aspoň trochu spestrené tak hrali na sety. Prvý set skončil 3:2 pre Romana Pavloviča. Roman nechcel pripustit žiadnu drámu a Zdenkovi Pampúrikovi sa nepodarilo vynútiť si rozhodujúci tretí set. Roman Pavlovič ukončil zápas v druhom sete, ktorý získal pomerom 3:0.

V turnaji dvojíc sme pre túto sezónu pristúpili k zmene a namiesto nahlasovaných dvojíc sme hrali losované dvojice. Vo finále A-čka sa stretli Peter Jakubis Adrián Belluš proti dvojici Pavel Melicher Daniela Fedorová. Postup do finále si vybojovala dvojica Jakubis Belluš. Finálová účast však neunikla ani dvojici Melicher Fedorová, ktorá si v B-čku poradila s dvojicou Ziman Martin Jamnický Mikuláš a odsunula ich na tretie miesto. Vo finále dvojica Melicher Fedorová vrátila prehru z A-čka dvojici Jakubis Belluš a porazili ich 2:0. V opakovanom finále však Melicher s Fedorovou premárnili prvý leg na dabli a v druhom už dominovala dvojica Jakubis Belluš, ktorá si odniesla prvé miesto.