icona

Kvalifikácia družstvá 1 DC Brezno- Zlaté Moravce

26.4.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu Brezno hostilo hráčov Zlatých Moraviec v kvalifikácii družstiev na MSR. 1 Dart club Brezno A sa v prvom zápase stretol s DC Zlaté Moravce. Po prvej štvrtine bol stav vyrovaný 2:2, keď svoje zápasy vyhralli Melicher s Kostelným. Druhú štvrtinu Brezno prehralo 3:1. Jediný bod získal Pavel Melicher a v polovici zápasu Brezno prehrávalo 3:5. Tretia štvrtina sa znova skončila remízou 2:2. Body za Brezno urobili Oravec Kostelný. Poslednú štvrtinu začal Daniel Oravec prehrou a Zlaté Moravce mali istotu, že budú v Brezne bodovať. Brezno však zvyšné tri zápasy vyhralo a zápas skončil remízou 8:8. V predĺžení Brezno rozhodlo o svojom víťazstve, keď obidve dvojice boli úspešne. Svoju úlohu zvládli Melicher-Kostelný a rovnako si počínali aj Poliak-Oravec  Erik Poliak 4Z/1B Pavel Melicher 4Z/3B Daniel Oravec 4Z/1B Jaroslav Kostelný 4Z/3B

Paralelne sa hral zápas 1 Dart club Brezno B proti ŠK Zlaté Moravce. Brezno ak chcelo pomýšlať na postup potrebovalo tento zápas vyhrať. Prvá štvrtina skončila remízou 2:2. Peter Pocklan a Matej Putnok vyhrali svoje zápasy a držali pre Brezno remízu. Druhá štvrtina Breznu nevyšla.  Prehrali ju 3:1 a bola to práve druhá štvrtina, ktorá bola rozhodujúca. O jediný bod sa postaral Peter Pocklan. Tretia štvrtina skončila remízou 2:2. Tento krát sa o body postarali Matej Putnok a Kristián Schwarzbachear a stav zápasu bol 5:7. V poslednej štvrtine dokázalo Brezno vyrovnať na 7:7 zásluhou Kika Schwarzbachera a Petra Pocklana. Posledné dva zápasy patrili Zlatým Moravciam, ktoré zápas vyhrali pomerom 7:9 a zabezpečili postup pre svojich kolegov z družstva DC Zlaté Moravce. Peter Pocklan 4Z/3B Kristián Schwarzbacher 4Z/2B Matej Putnok 4Z/2B Martin Škantár 2Z/0B Ján Králik 2Z/0B

V druhom kole si Brezňania súperov vymenili 1 Dart club Brezno A sa stretol s ŠK Zlaté Moravce. Brezno sa do súpera pustilo od úvodu a prvú štvrtinu vyhralo 4:0. Svoj náskok premrhali v druhej štvrtine ktorú prehrali 1:3. Jediné víťazstvo zaznamenal Pavel Melicher. V tretej štvrtine  Brezno napravilo svoje zaváhanie vyhralo ju 4:0 a do poslednej štvrtiny išli z istotou víťazstva za stavu 9:3. Poslednú štvrtinu Brezno vyhralo 3:1, keď prehral len Erik Poliak, ktorý prehrou podčiarkol svoj výkon a ukázal, že nemal svoj deň. Brezno napriek tomu vyhralo zápas 12:4. Erik Poliak 4Z/2B Pavel Melicher 4Z/4B Daniel Oravec 4Z/3B Jaroslav Kostelný 4Z/3B

1 Dart club Brezno B nastúpil proti DC Zlaté Moravce. Po prvej štvrtine Brezno prehrávalo 1:3. Jediný bod si pripísal Peter Pocklan. Druhú štvrtinu vyhralo Brezno pomerom 3:1 a vyrovnalo stav na 4:4. Tretia štvrtina skončila remízou 2:2 a do poslednej fázy zápasu sa išlo za nerozhodného stavu 6:6. Poslednú štvrtinu Brezno prehralo 1:3, keď jediný bod si pripísal Ján Králik. Brezno prehralo aj druhý zápas rovnakým výsledkom 7:9. Peter Pocklan 4Z/3B Kristián Schwarzbacher 4Z/2B Matej Putnok 4Z/1B Martin Škantár 2Z/0B Ján Králik 2Z/1B.