icona

Kvalifikácia družstiev MSR

6.2.2017 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu pokračovala kvalifikácia na MSR družstiev. Na domácu pôdu Brezňanov zavítali hráči Detvy a Zvolena. 1 Dart club Brezno “A“ začal proti Dart club Detva. Úvod vyšiel domácim, ktorý v úvodnej štvrtine neprehrali ani leg a stav zápasu bol 4:0. Jediné zaváhanie prišlo v druhej štvrtine, keď Daniel Oravec nestačil na Miroslava Mravca. Ostatní hráči svoje zápasy vyhrali a stav bol 7:1. V tretej a štvrtej štvrtine sa hosťujúcim hráčom nepodarilo ukradnúť zápas a Brezno porazilo Detvu 15:1. Erik Poliak 4Z/4B Pavel Melicher 4Z/4B Ivan Fiľo 4Z/4B Daniel Oravec 4Z/3B.

V druhom zápase nastúpilo 1 Dart club Brezno B proti  hráčom DC Zvolena. Stretnutie  bolo vyrovnané až do konca a o výsledku rozhodoval, každý zápas. Prvá štvrtina skončila 2:2, keď za Brezno dokázali bodovať  Kristián Schwarzbacher a Peter Pocklan.  V druhej štvrtine sa k týmto hráčom pridal Zdenko Pampúrik a Brezno išlo do vedenia 5:3. Tretia štvrtina skončila znova remízou prvý bod si pripísal Michal Baník a na 7:5 pre Brezno upravoval Kristián Schwarzbacher. Posledná štvrtina dopadla pre Brezno katastrofálne a zo svojím rivalom v boji o tretie postupové miesto nakoniec ani nebodovali. Brezňania prehrali všetky štyri zápasy v ktorých nezískali ani leg a prehrali 9:7. Kristián Schwarzbacher 4Z/3b , Peter Pocklan 4Z/2b , Zdenko Pampúrik 4Z/1b , Michal Baník 4Z/1b.

1 Dart club Brezno “A“ sa v ďalšom zápase stretol s DC Zvolen. Prvú štvrtinu Brezno vyhralo 3:1, keď na svojho súpera Jána Tuharského nestačil Pavel Melicher. Druhá štvrtina sa skončila rovnako 3:1 pre Brezno. Tento krát na Jána Tuharského nestačil Daniel Oravec. Stopku Jánovi Tuharskému vystavil Erik Poliak a tretiu štvrtinu Brezno vyhralo 4:0 a stav zápasu bol 10:2 pre Brezno. Poslednú štvrtinu Brezno vyhralo 3:1, keď si bod za hostí pripísal Peter Rojík a upravil na konečný výsledok 13:3 pre Brezno. Dobrý výkon tradične predviedol Erik Poliak, ktorý si pripísal 8 bodov rovnako ako Ivan Fiľo. Erik Poliak 4Z/4B Pavel Melicher 4Z/3B Ivan Fiľo 4Z/4B Daniel Oravec 4Z/2B

V druhom zápase nastúpili hráči 1 Dart club Brezno B proti Dart club Detva. Úvodnú štvrtinu Brezno vyhralo 3:1. V druhej štvrtine sa zásluhou Kristiána Schwarzbachera a Petra Pocklana zrodila remíza 2:2 a Brezno vyhrávalo v polovici zápasu 5:3. V tretej štvrtine bola znova remíza a Brezno išlo do poslednej štvrtiny s vedením 7:5. Brezno poslednú štvrtinu zvládlo, keď ju dokázalo vyhrať 3:1 a Detvu poraziť 10:6 Kristián Schwarzbacher 4Z/3b , Peter Pocklan 4Z/4b , Zdenko Pampúrik 4Z/3b , Michal Baník 4Z/0b.