icona

Topka Nováky

 
16.5.2016 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Cez víkend sa konala posledná topka tejto sezóny. V mužskej kategórii sa predstavilo 90 hráčov. Na pozícii 5-6 skončili Milan Dudáš a Ľuboš Pivarč. Popredné umiestnenia patrili hráčom východu z týmu Powerdart Košice. Štvrté miesto obsadil Milan Štefaňák. Tretie miesto si vybojoval Gabriel Varaljay. Finále obstarala dvojica Milan Nagy a Peter Klementy. Peter Klementy bol v sobotu nezastaviteľný a Milana porazil rovnako ako vo finále A-čka 3:0. Peter prešiel celým turnajom hladko a všetky zápasy okrem jedného vyhral 3:0. Jediný kto mu zobral legy bol Gabriel Varaljay, ktorý prehral na pozícii 5-6 3:2. Najlepšie z Breznianských hráčov sa umiestnil Martin Škantár na 9 mieste. Na popredných miestach v rebríčku sa nič nezmenilo a prvých 6 miest zostalo bez zmeny. Sezónu vyhral Peter Klementy pred Milanom Nagyom. Tretie miesto si udržal Milan Štefaňák. Štrvté miesto patrí Gabrielovi Varaljayovi a až na piatom mieste sme mohli vidieť iný dres ako ten Košický o čo sa postaral Milan Dudáš. Prvú šestku najlepších hráčov doplnil opäť hráč východu Martin Ševcov z Gerlachova.

V turnaji žien sa predstavilo 15 hráčok. Prvá trojka bola vyrovnaná a Lucia Jankovská išla do turnaja s tesným bodovým náskokom pred Katarínou Nagyovou. Lucia zvládla úlohu favoritky a na ceste do finále A-čka si poradila zo svojími súperkami. Tam však na Luciu čakala Martina Súlovská, s ktorou prehrala a išla do B-čka, kde na ňu čakala Katarína Nagyová. Lucia tento zápas zvládla a zabezpečila si prvé miesto na konci sezóny a zopakovala svoj triumf zo sezóny 2011/2012. Vo finále nestačila na Martinu Sulovskú, ktorá sa turnajovým víťazstvom prepracovala na celkové druhé miesto. Katarína Nagyová skončila rovnako ako na turnaji tak aj v celkovej tabuľke na treťom mieste.

Do turnaja juniorov sa prihlásilo 5 hráčov. Víťazstvo si vybojoval Damian Poľák pred Denisom Fábrym. Tretie miesto obsadil Lukáš Lipianský.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: