icona

Kvalifikácia MSR Družstiev

7.3.2016 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu dart club privítal družstvá Dart club Detva a DC Krupina. 1 Dart club Brezno “A“ nastúpilo na prvý zápas proti hráčom Detvy. Ako rozhodujúca sa ukázala prvá štvrtina, ktorú hráči Brezna vyhrali 3:1 a hlavne zápas Martina Škantára, ktorý porazil Vladimíra Ľuptáka. Ďalšie dva body pridali Erik Poliak a Pavel Melicher. Ostatné štvrtiny sa skončili remízou 2:2, keď za Brezno dokázali bodovať Erik Poliak a Pavel Melicher . Brezno nastúpilo v zostave Pavel Melicher 4Z/4B, Erik Poliak 4Z/4B, Martin Škantár 4Z/1B, Matej Putnok 4Z/40B.

Druhý zápas odohrali hráči 1 Dart club Brezno “A“ proti DC Krupina. V úvode to znova vyzeralo na tesný zápas a kto pomôže s bodmi Erikovi Poliakovi a Pavlovi Melicherovi. Prvá štvrtina skončila remízou 2:2 keď svoje zápasy vyhrali Erik Poliak a Pavel Melicher. V druhej štvrtine sa Brezno dostalo do vedenia, keď sa k dvojici Pavel Melicher a Erik Poliak pridal  Martin Škantár a stav zápasu bol 5:3. V tretej štvrtine to bola znovu remíza a znovu sa o ňu postarali Pavel Melicher a Erik Poliak. Až v poslednej štvrtine sa podarilo zlomiť odpor DC Krupiny. Druhý bod v zápase pridal Martin Škantár a mužstvu pomohol aj Matej Putnok, ktorý spravil víťazný 9-ty bod. Prvú prehru si pripísal Erik Poliak a víťazstvo 10:6 zavŕšil Pavel Melicher. Body hráčov 1 Dart club Brezno “A“ Pavel Melicher 4Z/4B, Erik Poliak 4Z/3B, Martin Škantár 4Z/2B, Matej Putnok 4Z/1B.

1 Dart club Brezno “B“ nastúpil na prvý zápas proti hráčom DC Krupina v zložení Jaroslav Kostelný, Peter Pocklan Kristián Schwazbacher a Ján Králik. Úvod zápasu patril Breznu, ktoré sa ujalo vedenia 3:1. Druhá štvrtina sa niesla v rovnakom duchu a Brezno vyhrávalo v polovici zápasu 6:2. O obidva body Krupiny sa postaral Peter Krčmárik, ktorý dvíhal šance Krupiny bodovať. Tretia štvrtina sa znova skončila 3:1, ale tento krát pre DC Krupina a stav bol 7:5 pre Brezno. Dôležitý zápas sa odohral hneď na úvod poslednej štvrtiny, keď proti sebe nastúpili neporazení hráči Jaroslav Kostelný a Peter Krčmárik. Zápas lepšie zvládol Jaroslav Kostelný a Brezno malo istotu, že bude v zápase bodovať. Zápas trochu skomplikovali prehry Petra Pocklana a Jána Králika, ale víťazný bod a plný bodový zisk zabezpečil Breznu Kristián Schwarzbacher. 1 Dart club Brezno “B“ zdolal hráčov DC Krupina 9:7 Body Brezna Jaroslav Kostelný 4Z/4B, Peter Pocklan 4Z/2B, Kristián Schwazbacher 4Z/2B, Ján Králik 4Z/1B.

Druhý zápas 1 Dart club Brezno “B“ odohralo proti Dart club Detva. Prvá štvrtina skončila remízou 2:2 o body sa postarali Jaroslav Kostelný a Kristián Schwarzbacher. V druhej štvrtine však Brezno postavilo základ svojho víťzstva a vyhralo ju 4:0. Víťazný bod si Brezno pripísalo už v tretej štvrtine, ktorú vyhralo 3:1 a stav zápasu bol 9:3. Posledná štvrtina vyznela lepšie pre Brezno. Svoj jediný zápas v nej prehral Jaroslav Kostelný. Brezno porazilo DC Krupina 12:4. Jaroslav Kostelný 4Z/3B, Peter Pocklan 4Z/3B, Kristián Schwazbacher 4Z/3B, Ján Králik 4Z/3B.