icona

Kvalifikácia družstiev MSR

25.1.2016 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu pokračovala kvalifikácia na MSR družstiev. 1 Dart club Brezno hostil hráčov Zvolena. 1 Dart club Brezno “B“ nastúpil proti hráčom DC Zvolen v zložení Jaroslav Kostelný, Peter Pocklan, Kristián Schwarzbacher a Martin Macuľa. Od úvodu sa hráči naťahovali o každý bod a prvá štvrtina skončila 2:2, keď dokázali bodovať Jaroslav Kostlný a Martin Macuľa. V druhej štvrtine zapli Peter Pocklan a Kristián Schwarzbacher a stav bol nerozhodný 4:4. Tretia štvrtina začala lepšie pre Zvolen a ujali sa vedenia 6:4.  O vyrovnanie sa postarali Kristián Schwarzbacher a Martin Macuľa a stav bol opäť vyrovnaný 6:6. V poslednej štvrtine o svojej výhre rozhodli hráči Zvolena, keď ju dokázali vyhrať 3:1. O jediný bod sa postaral Jaroslav Kostelný. Jaroslav Kostelný 4Z/2b , Peter Pocklan 4Z/1b , Kristián Schwarzbacher 4Z/2b , Martin Macuľa 4Z/2b

V druhom zápase sa proti Dc Zvolen postavili hráči 1 Dart club Brezno “A“ a všetky štvrtiny mali rovnaký priebeh. Brezno každú vyhralo 3:1, keď nemal svoj deň Jozef Lipianský a prehral všetky štyri zápasy Erik Poliak, Pavel Melicher a Ivan Fiľo svoje zápasy naopak povyhrávali a mohli sa radovať z víťazstva 12:4 Erik Poliak 4Z/4B, Melicher 4Z/4B, Ivan fiľo 4Z/4B, Jozef Lipiasnký 4Z/0B.

Priebežne hralo svoj zápas aj 1 Dart club Brezno “B“ proti Bukovinka Zvolen. Brezno začalo tento zápas dobre a ujalo sa vedenia 3:1. Jediný bod stratil Martin Macuľa. V druhej štvrtine sa Breznu podarilo udržať vedenie po víťazstvách Kristiána Schwarzbachera a Martina Macuľu. Po tretej štvrtine bol stav 7:5. Body získali Peter Pocklan, Martin Macuľa. Poslednú štvrtinu Brezno prehralo 3:1, keď sa o jedniný bod postaral Kristián Schwarzbacher. Stav zápasu bol 8:8 a nasledovalo predĺženie. V ňom sa darilo dvojici Pocklan – Kostelný, a Brezno si do tabuľky pripísalo prvé body za víťazstvo 9:8. Za Bukovinku Zvolen dobre zahral Peter Mydlo, ktorý vyhral všetky štyri zápasy. Jaroslav Kostelný 4Z/1b , Peter Pocklan 4Z/2b , Kristián Schwarzbacher 4Z/3b , Martin Macuľa 4Z/2b.

Zápas medzi 1 Dart club Brezno “A“ a Bukovinka Zvolen bol od začiatku vyrovnaný. Prvá štvrtina skončila remízou 2:2. Za Brezno bodovali Erik Poliak a Pavel Melicher. V druhej štvrtine si Brezno vypracovalo náskok, keď ju dokázalo vyhrať 3:1. Jediný bod stratil Pavel Melicher a konečne sa dokázal presadiť Jozef Lipianský. Tretia štvrtina skončila rovnako ako prvá 2:2 a znovu bodovali Erik Poliak a Pavel Melicher. Do poslednej štvrtiny nastupovalo Brezno s miernym vedením 7:5. Vyhralo ju však 3:1 a celý zápas pomerom 10:6. Erik Poliak 4Z/4B, Melicher 4Z/3B, Ivan fiľo 4Z/2B, Jozef Lipiasnký 4Z/1B.