icona

Memoriál Róberta Barana

 
20.12.2015 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

V sobotu sa v Dart clube konal 16. Ročník memorialu Róberta Barana. Do hlavného turnaja sa prihlásilo 65 hráčov. Najväčšiu pozornosť na turnaji pútal Peter Klementy. Keď sa konal 14 ročník Peter si poradil až v opakovanom finále s Martinom Škantárom 3:2 a práve Martin Škantár vynútením opakovaného finále pripravil Petrovi prehru na dlhý čas. Minulý rok si Peter poradil ľahko zo všetkými súpermi a vo finále porazil Milana Štefaňáka 3:0. Tento rok si Peter Klementy počínal znova suverénne a jediný kto mu narobil mänšie problémy bol Milan Štefaňák, ktorý mu podľahol vo finále A-čka 3:2. Prvá trojka bola rovnaká ako minulý rok, keď si Milan vybojoval finálovú účast cez domáceho hráča Pavla Melichera a Pavel Melicher po roku znova obsadil tretie miesto. Vo finále tak po roku znova bojoval Peter Klementy s Milanom Štefaňákom  o zlatý hetrik. Peter ukázal všetkým, že je velký hráč a Milana si postrážil, aby mu nenarobil problémy ako tomu bolo vo finále A-čka. Tento krát zápas vyznel jasne v jeho prospech a po výhre 3:0 sa stal po tretí krát v rade víťazom Memoriálu Róberta Barana. Rozruch v hlavnom trunaji narobila aj Lucia Jankovská, ktorá na turnaji skončila na štvrtom mieste, keď dva krát prehrala s Pavlom Melicherom. Na pozícii 5-6 skončili Oto Zmelík a Dušan Strieš.

Aj v turnaji žien sme sa mohli dočkať zlatého hetriku, keď na 14 ročníku ešte ako Martina Vidová porazila vo finále Dominiku Púpalovú. V 15 ročníku Martine Súlovskej vo finále podľahla Lucia Jankovská. Tento rok sa Martina nezúčastnila. Turnaj tak mal favoritku v podobe Lucii Jankovskej, ktorá to využila a vo finále porazila Dianu Toreovu z Detvy. Tretie miesto obsadila Marcela Lamošová z Novák.

V turnaji juniorov nenašiel premožiteľa Denis Fábry, ktorý na turnaji nestratil ani leg a vo finále si poradil s Martinom Zimanom. Tretie miesto obsadil Mário Belluš.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: