icona

Kvalifikácia družstiev MSR

16.11.2015 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

Cez víkend nastúpili na svoje prvé kvalifikačné zápasy 1 DC Brezno “A“ a  1 DC Brezno “B“.  Za 1 DC Brezno “A“ nastúpili Ivan Fiľo, Jozef Lipiasnký, Erik Poliak a Pavel Melicher. Ich prvým súperom boli hráči z tímu Dart club Detva. Po prvej štvrtine bol stav nerozhodný, keď za Brezno bodovali Pavel Melicher a Ivan Fiľo. V druhej štvrtine začalo Brezno nakláňať misky váh na svoju stranu a ujalo sa vedenia 5:3, keď nestačil na svojho súpera len Jozef Lipiasnký. Tretia štvtina bola opäť vyrovnaná tento krát dokázali bodovať Pavel Melicher a Erik Poliak. V poslednej štvrtine však Brezno vyhralo všetky zápasy a upravilo konečný výsledok na 11:5 Body Pavel Melicher 4Z/4B Erik Poliak 4Z/3B Ivan Fiľo 4Z/3B Jozef Lipianský 4Z/1B.

V druhom zápase nastúpili proti Dart clubu Detva hráči 1 DC Brezno “B“. B-čko síce nebolo v plnej sile, ale očakávalo sa že sa pobije o víťazstvo a da zabudnúť na minulú sezónu v ktorej dokázalo bodovať len v jednom zápase. Neviem čím to je či je to s hrámi Brezna ako s autom a nemali prezuté, ale keď polka tímu urobí nula bodov ťažko pomýšlať na dobrý výsledok. Brezno “B“ podľahlo svojmu súperovi 11:5. Kristián Schwarzbacher 4Z/3B Martin Macuľa 4Z/2B Peter Pocklan 4Z/0B Peter Košťál 4Z/0B

Ďalším súperom Brezňanov boli hráči DC Krupina. 1 DC Brezno “A“ si poradil zo svojim súperom pomerne ľahko 13:3. V polke zápasu bol stav 7:1. Ďalšie dve štvrtiny skončili 3:1 Body Pavel Melicher 4Z/4B Erik Poliak 4Z/4B Ivan Fiľo 4Z/4B Jozef Lipianský 4Z/1B.

V druhom zápase vyzvali Krupinu hráči 1 DC Brezno “B“. Zo začiatku to aj vyzeralo, že by mohli odčiniť svoj výkon a uhrať prijateľný výsledok. Po prvej štvrtine bol stav vyrovnaný 2:2, keď zasa bodovali len Kristián Schwarzabcher a Martin Macuľa. Na začiatku druhej štvriny sa dokázal presadiť niekto iný okrem tejto dvojice a vďaka Petrovi Pocklanovi Brezno vyhrávalo 3:2. To bolo však od Brezna na dlhú dobu všetko a ďalších 7 zápasov skončilo v rukách Krupiny, ktorá si pred poslednou štvrtinou zabezpečila víťazstvo a nedostižný náskok 9:3. V poslednej štvrtine sa toho veľa nezmenilo a Brezno ju prehralo 3:1, keď dokázal bodovať len Martin Macuľa a upravil konečný výsledok 12:4 pre Krupinu. Nováčikovskú daň zaplatil Peter Košťál, ktorý nedokázal nájsť recept ani na jedného súpera a svojmu tímu rozhodne nepomohol. Kristián Schwarzbacher 4Z/1B Martin Macuľa 4Z/2B Peter Pocklan 4Z/1B Peter Košťál 4Z/0B