icona

MSR Družstiev

22.5.2015 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu boli na programe Majstrovstvá Slovenska družstiev. V základnej skupine mal 1. Dart club Brezno za súperov Toi toi dixi Bratislava, Világoš Barca a BDC Bardejov. Prvý zápas v skupine hrali Brezňania proti BDC Bardejov, ktorý prišiel do Novák s postupovými ambíciami. Brezno nastúpilo v zostave Pavel Melicher Matej Putnok Martin Škantár a Erik Poliak. Žiadna dráma sa však nekonala a v polovici zápasu vyhrávali nad svojim súperom 8:0. V tretej štvrtine si Brezno pripísalo ďalšie dva body vďaka Martinovi Škantárovi a Pavlovi Melicherovi a rozhodlo o víťazstve. V poslednej štvrtine Mateja Putnoka vystriedal Peter Pocklan a Erika Poliaka Jozef Lipiansky. Aj posledná štvrtina sa skončila remízou 2:2 a Brezno si do tabuľky pripísalo výhru 12:4 Pavel Melicher 4Z/3B Matej Putnok 3Z/2B, Martin Škantár 4Z/4B Erik Poliak 3Z/2B Peter Pocklan 1Z/0B Jozef Lipianský 1Z/1B. V druhom zápase Brezno nastúpilo proti Világoš Barca. Aj tu bol priebeh podobný a v polovici zápasu Brezno vyhrávalo 7:1, keď svoj prvý zápas na turnaji prehral Martin Škantár. Tretiu štvrtinu Brezno vyhralo 3:1 a tento výsledok im zabezpečoval istú účast v štvrťfinále. Do posldnej štvrtiny vystriedal Peter Pocklan Martina Škantára a Ivan Fiľo Pavla Melichera. Posledná štvrtina skončila 2:2 čo znamenalo výhru Brezna 12:4.  Pavel Melicher 3Z/3B Matej Putnok 4Z/4B, Martin Škantár 3Z/2B Erik Poliak 4Z/3B Peter Pocklan 1Z/0B Ivan Fiľo 1Z/0B. V poslednom zápase sa stretlo Brezno s Toi Toi o prvé miesto v skupine a zápas začalo dobre, keď za Toi Toi dokázal bodovať len Pavel Drtil a Brezno vyhrávalo 3:1. V druhej štvrtine sa začal rozhodovať zápas Pavel Drtil, aj keď nie najlepším výkonom aký sa od neho očakáva predsa len dokázal poraziť Martina Škantára 2:1, Tesné zápasy odohrali Pavel Melicher a Matej Putnok, ktorý ich zvyknú zvládať a mali byť aj ťahúňmi týmu. Tento krát obidvaja prehrali 2:1. Že to boli tesné prehry svedčí aj radosť hráčov z Bratislavy zo získaných bodov. Tým nezachránil ani Erik Poliak a Toi Toi otočilo zápas, keď Brezno v polovici prehrávalo 5:3. Do tretej štvrtiny začali Erik Poliak a Pavel Melicher. Pavel Drtil znovu raz ukázal veľkosť hráča a že mu cricket ide a Pavla Melichera postavil do úlohy štatistu. Bodovať nedokázal ani Erik Poliak a Brezno prehrávalo 7:3. Prehra Martina Škantára a Mateja Putnoka znamenali, že zápas sa bude len dohrávať. Martina Škantára vystriedal Ivan Fiľo a Pavla Melichera Peter Pocklan. Rozbehnutých toi toi však už nedokázali zastaviť a zápas skončil 13:3. Aj keď výsledok nezodpovedá zápasu hovorí jasne kto si zaslúžil ísť do štvrťfinále z prvého miesta. Pavel Melicher 3Z/1B Matej Putnok 4Z/1B, Martin Škantár 3Z/1B Erik Poliak 4Z/0B Peter Pocklan 1Z/0B Ivan Fiľo 1Z/0B. Vo štvrťfinále Brezno narazilo na ťažkého súpera DC Podhorany. Po prvej štvrtine bol stav vyrovnaný 2:2, keď dokázali bodovať Martin Škantár a Erik Poliak. Rovnako remízou skončila aj druhá štvrtina, keď tento krát za brezno body urobili Matej Putnok a Martin Škantár. Rozhodujúca sa ukázala tretie štvrtina, ktorú Brezno prehralo 3:1, keď o jediný bod sa postaral Pavel Melicher. Posledná štvrtina skončila znova remízou 2:2, keď Matej Putnok a Pavel Melicher vyhrali svoje zápasy. Do semifinále však postúpili DC Podhorany konečným výsledkom 9:7. V Ďalších štvrťfinálových zápasoch porazila Bukovinka Zvolen Gerlachov 9:7, Toi Toi Dixi Bratislava Mamasan Prešov 9:3 a Kondor Prievidza Power Dart Košice 9:3. Keďže sa Košice minulý rok nezúčastnili a dva roky po sebe boli pred tým Majstrami Slovenska Kondor im po troch rokoch pripravil prvú prehru. V semifinále porazili DC Podhorany Bukovinku Zvolen 9:1 a Toi Toi Prievidzu 9:3. V zápase o tretie meisto sa skončila remíza 8:8 a o zisku bronzových medailí muselo rozhodnúť predľženie, ktoré lepšie zvládli Kondori z Prievidze. Vo finále sa stretli týmy na ktorých pohorelo Brezno. Vo finále DC Podhorany vyhrávali nad svojim súperom z Bratislavy 6:4. Zápas však skončil remízou a o Majstrovi Slovenska muselo rozhodnúť predľženie. To lepšie zvládli hráči DC Podhorian a po dlhšom čase ukončili nadvládu Košíc a Bratislavy.