icona

Prázdninová liga juniorov a Letný Pohár

 
29.7.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Vo štvrtok sa v priestoroch Dart clubu opäť stretli juniori. Na programe bola prázdninová liga juniorov. Dobrú formu z posledných dní znova potvrdil Erik Poliak, ktorý si chuť určite spravil v Novákoch, kde sa konali Majstrovstvá Západného Slovenska v steeloch. V mimoriadne ťažkej skupine, kde sa okrem iných spolu s Erikom ocitli dvaja reprezentanti Slovenska Oto Zmelík a Milan Štefaňák si Erik dokázal vybojovať postup z prvého miesta do 32-kového pavúka. V prvom kole sa stretol s Flipom Škrteľom, ktorého dokázal poraziť 4:0. V osemfinále však stroskotal na dobre hrajúcom Štefanovi Hájekovi. Následne si Erik napravil chuť v junioroch, keď sa na stupni víťazov postavil na najvyšší stupeň. Podobne ako v celosezónnej tabuľke elektronických šípok aj steelova sezóna patrila Erikovi Poliakovi, ktorý v nej obsadil prvé miesto.

V prázdninovej lige v skupine nenašiel premožiteľa a zaslúžene postúpil do semifinále z prvého miesta. Druhé miesto si vybojoval Kristián Schwarzbacher. Tretiu pozíciu obsadil Ján Králik a štvrté miesto Michal Ridzoň. V semifinále si Erik Poliak poradil s Michalom Ridzoňom 3:0. V druhom semifinále predviedol obrat zápasu Ján

Králik. Kristián Schwarzbacher vyhrával nad Jánom 2:0, ale ani to mu nestačilo, aby postúpil do finále. Ján Králik vyhral zápas v pomere 3:2 a vo finále tak mohol vyzvať Erika Poliaka. V súboji o tretie miesto bol úspešnejší Kristián Schwarzbacher, ktorý porazil Michala Ridzoňa 3:2. Vo finále to vyzeralo, že si Erik Poliak pripíše na svoje konto ďalšie turnajové víťazstvo. V jednom legu mal do konca nábeh na štvrté kolo, ale zradilo ho zatváranie. Finále sa dostalo do stavu 2:2 a rozhodujúci leg vyšiel lepšie Jánovi Králikovi, ktorý sa tak stal napokon víťazom turnaja.

V sobotu pokračoval Letný pohár svojím tretím kolom. Vo finále A strany paváka sa stretli Matej Putnok a Erik Poliak. Matej dokázal Erika poraziť a postúpiť do finále. V B-čku na Erika Poliaka čakal Martin Škantár. Erik vyhral nad Martinom Škantárom 2:1 a mohol tak oplatiť prehru Matejovi Putnokovi. Erik začal finále dobře a nad Matejom Putnokom vyhrával 2:1 a muselo sa hrať opakované finále. V tom bol zas úspešnejší Matej Putnok, ktorý vyhral 2:0. Hlavne v tom záverečnom legu ukázal Matej Putnok pekné šípky, keď na víťazstvo v turnaji zavrel 144 v piatom kole.

Juniori budú pokračovať svojími ligami vo štvrtok o 16:00. Ďalšie kolo Letného pohára sa uskutoční o dva týždne v sobotu 11:8 zo začiatkom o 20:00 hod.

 

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: