icona

Kvalifikácia na Majstrovstvá Slovenska družstiev

6.2.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu vycestovalo Breznianské A-čko a B-čko do Zvolena, kde sa odohralo 11 a 12 kolo kvalifikácie družstiev na Majstrovstvá Slovenska. 1 Dart clubu Brezno „A“ nastúpil na svoj prvý zápas proti D.C.Bukovinka Zvolen A. Prvá štvrtina skončila 2:2. Za Brezno dokázali bodovať Matej Putnok a Ivan Fiľo. Pavel Melicher a Jozef Lipianský svoje zápasy prehrali, hoci ich mali sľubne rozohraté a obidvaja hráči v nich viedli 1:0. Rozhodujúca bola druhá štvrtina, v ktorej Brezno dokázalo vyhrať všetky štyri svoje zápasy a stav bol 6:2 pre Brezno. Tretia štvrtina sa skončila podobne ako prvá remízou 2:2. Najskôr Matej Putnok zvýšil na 7:2 pre Brezno a ôsmy Breznianský bod pridal Pavel Melicher. Stav zápasu bol 8:4 a zdalo sa byť o všetkom rozhodnuté. Breznu však nevyšla posledná štvrtina. Vyhral len Jozef Lipianský. Tento bod však bol zároveň víťazný a Brezno si v konečnom dôsledku poradilo zo Zvolenom „A“ 9:7. Brezno zároveň odohralo svoj najťažší zápas v prebiehajúcej kvalifikácii a Zvolenský tým bol blízko tomu, aby Breznu ukradol prvé body. Matej Putnok 4Z/3B, Ivan fiľo 4Z/ 2B, Pavel Melicher 4Z/2B, Jozef Lipianský 4Z/2B
Priebežne sa hral zápas medzi 1.Dart clubom Brezno „B“ a D.C.Bukovinka Zvolen B. Prvá štvrtina skončila remízou 2:2 hoci v nej mladý Brezňania prehrávali 2:0 po prehrách Erika Poliaka a Petra Švikruhu. Zápas do remízového stavu dotiahli Martin Macuľa a Ján Králik. V druhej štvrtine dokázal bodovať len Peter Švikruha a stav zápasu bol 5:3. Podobne ako druhá štvrtina skončila aj tretia s tým rozdielom, že bod pre Brezno získal len Erik Poliak a Breznianské B-čko bolo blízko k svojej ďalšej prehre a za stavu 8:4 ak chcelo pomýšľať na body z tohoto zápasu muselo v poslednej štvrtine vyhrať všetky štyri svoje zápasy. Zvolen však nedovoli žiadnu drámu a hneď v nasledujúcom zápase si na svoje konto pripísali rozhodujúci deviaty bod. Bodovať dokázal znovu len jeden hráč Brezna. Tento krát to bol Martin Macuľa, ktorý znížil prehru na konečných 11:5. Martin Macuľa 4Z/2B, Erik Poliak 4Z/1B, Ján Králik 4Z/1B, Peter Švikruha 4Z/1B.
V ďalšom kole sa proti 1. Dart clubu Brezno „A“  postavili hráči D.C.Bukovinka Zvolen B. Zvolenské B-čko malo v súťaži len jednu prehru práve proti Breznu. Brezno začalo dobre a rýchlo sa ujalo vedenia 3:0. Za Zvolen znížil Ján Sliacky, ktorý si poradil s Ivanom Fiľom. Druhá štvrtina skončila rovnako ako prvá a Brezno vyhrávalo podobne ako v prvom zápase 6:2. Znova za Zvolen znižoval stav zápasu Ján Sliacký, ktorý si tento krát poradil s Jozefom Lipiasnkým. Tretia štvrtina sa skončila remízou 2:2. Na 7:2 zvyšoval opäť Matej Putnok a ôsmy bod pridal Pavel Melicher. Do poslednej štvrtiny nastúpil Zdenko Pampúrik namiesto Jozefa Lipiasnkého. Svoj zápas odohral už za rozhodnutého stavu, keď deviaty a desiaty bod pridali Pavel Melicher a Ivan Fiľo. Vo vyrovnanom zápase Zdenko podľahol svojmu súperovi 2:1. Zvolen ešte v poslednom zápase dokázal uchmatnúť bod a skorigovať výsledok na 10:6 v prospech Brezna. Pavel Melicher 4z/4B, Matej Putnok 4Z/3B, Ivan Fiľo 4Z/2B, Jozef Lipianský 3Z/ 1B, Zdenko Pampúrik 1Z/0B.
Breznianské B-čko ak chcelo ešte pomýšľať na postup na záverečný turnaj muselo zo Zvolenom vyhrať. Zvolen A však zopakoval výkon z predošlého zápasu a v každej štvrtine mali hráči Zvolena na vrch. Po výsledkoch 3:1, 3:1, 3:1 a 4:0 sa z víťazstva 11:3 tešili hráči D.C.Bukovinka Zvolen A. Erik Poliak 4Z/2B, Peter Švikruha 4Z/1B, Martin Macuľa 3Z/0B, Ján Králik 2Z/0B, Ján Ambrós 2Z/0B,  Andrej Škantár 1Z/0B.