icona

V družstvách bodovalo naplno aj Breznianske B-čko

23.1.2012 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

V nedeľu bolo na programe 9 a 10 kolo kvalifikácie družstiev na Majstrovstvá Slovenska. Do Brezna zavítali hráči Lučenca. Proti 1 Dart clubu Brezno „A“ nastúpili hráči Dart klub Lučenec „A“. Svojho súpera si ustrážili a vo vyrovnaných zápasoch, keď sa rozhodovalo až v záveroch legu porazili 12:4. Za domácich predviedol tradične dobrý výkon Matej Putnok, ktorý síce prehral jeden zápas no napriek tomu patril medzi najlepších hráčov. Stabilný výkon podal aj Peter Martin, ktorý si poradil zo všetkými súpermi a pripísal si na svoje konto 4 body. Jozef Lipiansky tak isto ako Matej Putnok nestačil na jedného súpera a vyhral tri svoje zápasy. Štvrtým Breznianským hráčom bol Pavel Melicher, ktorý zo svojich štyroch zápasov vyhral len dva.

Priebežne sa hral zápas medzi 1.Dart clubom Brezno „B“ a Dart klubom Lučenec „B“. Brezno držali nad vodou hlavne hráči Erik Poliak a Peter Švikruha. Prvý menovaný vyhral všetky svoje zápasy. Peter Švikruha v jednom zápase nestačil na svojho súpera a pripísal si 3 víťazné body. Kapitán týmu Ján Ambros sa pritom chcel držať svojej „taktiky“ a Petra po dvoch zápasoch striedať, keď však videl výkony rozhodol sa striedať za Jána Králika, ktorý obidva svoje zápasy prehral. Striedanie nebolo veľmi účinné a aj Ján Ambros prehral svoje dva zápasy. K siedmym bodom Erika a Petra pridal Martin Macuľa dva body a Breznianske B-čko porazilo Lučenecke B-čko tesne 9:7.

V 10 kole si Breznianské týmy svojich súperov prehodili. Proti 1. Dart clubu Brezno „A“ sa postavili hráči Dart klubu Lučenec „B“.  Brezno malo aj tento zápas pod kontrolou, keď si zo svojim súperom poradilo 14:2. Body za Lučenec získala Evka Gálová, ktorá dokázala poraziť Jozefa Lipianského, pričom aj v ostatných zápasoch predviela pekné výkony. Cenný skalp sa podarilo ukradnúť Ladislavovi Broczkovi, ktorý porazil Petra Martina. Matej Putnok a Pavel Melicher všetky svoje zápasy vyhrali.

Trochu nečakaný a príjemne prekvapivý bol vývoj zápasu medzi 1.Dart clubom Brezno „B“ a Dart klubom Lučenec „A“. Do prvej štvrtiny nastúpil kapitán týmu Ján Ambros pričom to bol jeho 10-ty tohto sezónny zápas. Po predošlých deviatich prehratých zápasoch konečne ochutnal ako chutí víťazstvo. Po tejto štvrtine bol stav zápasu 3:1 pre Brezno, keď prehral len Peter Švikruha. Do druhej štvrtiny namiesto Jána Ambrósa nastúpil Ján Králik. Brezno v tejto štvrtine vyhralo všetky svoje zápasy a stav duelu bol 7:1 pre Brezno. Do tretej štvrtiny sa pred terče postavili Erik Poliak a Peter Švikruha. Obidvaja svoje zápasy zvládli a zabezpečili svojmu týmu istotu víťazstva. Martin Macuľa a Ján Králik už v ďalších svojich zápasoch neboli úspešný Martin Macuľa si teda pripísal dva body zo štyroch zápasov a Ján Králik jeden bod z troch zápasov. V poslednej štvrtine ešte zvýšili náskok Brezna strojcovia úspechu  Erik Poliak s Petrom Švikruhom na konečných 11:5.