icona

Mestské ligy. Kvalifikácia na MSR

13.2.2011 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)

Cez víkend boli na programe v Dart clube mestské ligy v elektronických šípkach a v stolnom futbale. Ako prvá odštartovala juniorská mestská liga v elektronických šípkach.. Vo finale A - strany pavúka sa stretli Peter Švikruha a Ján Králik. Do finále sa prebojoval Peter Švikruha a Ján musel ísť o finále bojovať do B - strany pavúka. Tu narazil na Michala Ridzoňa a dokázal si s ním poradiť a prebojovať sa do celkového finále. V ňom na Jána Králika opäť čakal Peter Švikruha, ktorý nedovolil Jánovi si pripísať ďalšie víťazstvo a zaslužene sa mohol radovať z víťazstva na turnaji.

Po šípkarskej juniorskej lige nasledovala juniorská liga stolných futbalistov. Turnaja sa nezúčastnil momentálne v juniorskej lige dominujúci Marián Piliarkin a bolo zaujímavé sledovať, ktorý hráč najlepšie využije situáciu. Na treťom mieste sa trochu prekvapivo umiestnil Jakub Popper, ktorý najskôr prehral z Jánom Králikom a následne vo finále B – strany pavúka nestačil na Erika Poliaka. Vo finále sa stretli Ján Králik s Erikom Poliakom a Ján nenechal nič na náhodu a čo sa mu v piatok nepodarilo v šípkach, dokázal v stolnom futbale a pripísal si tak do tabuľky body za prvé miesto.

Vo večernej Sirius mestskej lige v elektronických šípkach od začiatku napĺňal úlohu favorita Zdenko Pampúrik. Vo finále sa stretol s Erikom Poliakom a ani ten nedokázal zastaviť rozbehnutého Zdenka a hladko mu podľahol. Na treťom mieste skončila zástupkyňa nežného pohlavia Lucia Pocklanová

V nedeľu bola na programe Kvalifikácia družstiev na MSR  1.Dart club Brezno si najskôr poradilo s MDC Veľký Krtíš hladko 14:2. Brezno nastúpilo v zložení Peter Martin 4 zápasy /3 body, Matej Putnok 4z./4b, Pavel Melicher 4z/4b, Peter Pocklan 4z/3b.Na ďalší zápas cestovali do Krupiny a tu si z miestnym týmom  Royal Club DC Krupina poradili hladko 15:1 keď o body sa postarali hráči, Peter Martin 4 zápasy /4 body, Matej Putnok 4z./4b, Ivan Fiľo 4z/4b, Pavel Melicher 4z/3b. O prvé víťazstvo boli odhodlaný zabojovať Breznianský juniori čo sa im podarilo proti Royal Club DC Krupina a na svoje konto si pripísali prvé body, keď zo svojim súperom si dokázali poradiť 9:7. Bohužial tento výsledok nedokázali zopakovať s týmom MDC Veľký Krtíš a podľahli mu hladko 13:3.