icona

Kvalifikácia družstiev na MSR v šípkach - polovica súťaže za nami

 
28.1.2011 | Spravodaj »  Šípkarské turnaje,  | Reakcie (0)
 

Stredoslovenská kvalifikácia družstiev na MSR v el. šípkach

 

Tak a máme za sebou polovicu kvalifikácie družstiev na Majstrovstvá Slovenska. Tento rok sa nám v Stredoslovenskom regióne do súťaže prihlásilo rekordných dvanásť tímov. Po dohode kapitánov, sme zvolili model dvojkolovo doma von, čo treba odohrať 22 kôl. Preto máme program dosť nahustený. No momentálne to môžem hodnotiť pozitívne. Prístup tímov k súťaži je veľmi zodpovedný a až na pár vínimiek, sme všetko odohrali podľa programu a treba nám dohrať zdá sa tri zápasy, ktoré už majú určené náhradné terminy, takže aj tu to vyzerá veľmi dobre.

Po odohratí 11 kôl je adeptov na postup viac ako sa čakalo a súťaž je zdá sa celkom vyrovnaná. Fackovacím panákom sa stali chlapci z 1. DC Brezno juniors, ktorí ešte nevyhrali ani jeden duel, no v posledných zápasoch je vidieť zlepšenie na ich hre.

Nečakanú prehru utŕžili chalani z 1. DC Brezno v Rimavskej Sobote, keď prehrali vysoko 2 : 14. Rimavská je tak s jednou prehrou, no so zápasom k dobru na druhom mieste. Na čele sa usadili chlapci z A tímu Bukovinky Zvolen, keď prehrali len raz a to v Brezne a jednu prehru zaknihovali síce len v predĺžení, no doma s Casínom Nováky. Tretie sú momentálne Nováky, ktoré patria medzi veľkých favoritov súťaže.

 Štvrtí sú naši chlapci, od ktorých sa určite očakáva vyššie umiestnenie, no radšej  si smolu vybrať teraz, ako potom na MSR.

O poslednom postupujúcom sa zdá rozhodne, medzi DC Kondor Prievidza, Zvolenským Béčkom a Céčkom, no celkom bez šancí nie sú ani hráči z Lakoste Lučenec.

Trošku viac som očakával od chlapcov z Krupiny, no zatiaľ si vyberajú nováčikovskú daň, a dúfame, že v budúcom ročníku zamiešajú kartami aj oni na popredných miestach. V Krupine sa zdá, že vyrastá celkom slušná partia šípkarov.

Veľký Krtíš vlani plnil úlohu dnešných juniorov z Brezna a ukazuje sa, že chlapci z Krtíša začínajú robiť celkom slušné kroky vpred, hlavne vďaka svojmu vodcovi Mikimu Trudičovi.

 

Tento víkend sa hrá 12. kolo, tak Vám všetkým držím palce, aby ste podali čo najlepšie výkony a tešili sa z víťazstiev. Najbližšie by som Vás rád všetkých privítal na Mastri v Brezne, ktorý sa bude konať 26. februára v Dart clube.

 
 

Reakcie:

Pridať reakciu:
Reakcie moderujeme aby sme zabránili spamu. To znamená, že sa vaša reakcia nemusí zobraziť hneď po pridaní.
Meno:

Email: (bude zobrazený)
Reakcia:
CAPTCHA ImageReload Image Kontrolný reťazec: