ikona

Master III

14.01.2018 | Novinky » Master III
 

 

V sobotu sa konal v poradí tretí master. Do hlavného turnaja sa prihlásilo 43 hráčov. V semifinále A-čka sa stretli Dušan Strieš a Peter Pocklan. Postup si vybojoval Dušan Strieš, ktorý porazil Petra Pocklana 3:0. V druhom semifinále sa v Breznianskom derby stretli Erik Poliak a Pavel Melicher. Aj tento zápas skončil v najkratšom možnom čase, keď Erik Poliak porazil Pavla Melichera 3:0. Vo finále A-čka si víťazstvo v napínavom zápase vybojoval Erik Poliak, ktorý porazil Dušana Strieša 3:2. V B-čku sa na pozícii 5-6 stretli  Peter Pocklan a Marek Bača. 5-6 miesto ostalo Petrovi Pocklanovi, ktorý s Marekom prehral 3:1. Spoločne s Petrom sa na 5-6 mieste umiestnil Rastislav Purdek, ktorý prehral s Pavlom Melicherom tesne 3:2. Na štvrtom mieste skončil Marek Bača, ktorý podľahol Pavlovi Melicherovi 3:1. Tretie miesto obsadil Dušan Strieš, ktorý nevyužil ani druhú šancu pozrieť sa do finále a s Pavlom Melicherom prehral 3:1. Finále prinieslo vyrovnaný zápas medzi Erikom Poliakom a Pavlom Melicherom. Každý hráč si držal podanie a keďže rozhod na stred vyhral Erik Poliak finále skončilo 3:2 v jeho prospech.  

V turnaji žien sa predstavilo 8 hráčok. Vo finále A-čka sa stretli Eva Brádňanská a Dominika Púpalová. Dominika sa na turnajoch dlhší čas neukázala, ale na turnaji sa predviedla v dobrom svetle. Postup do finále si Dominika vybojovala po víťazstve 2:1. Na treťom mieste skončila Mária Giertlová, ktorá na turnaji dva krát prehrala s Evou Brádňanskou. Vo finále nedokázala Eva Brádňanská ani po druhý krát nájsť recept na Dominiku Púpalovú, ktorá svoj návrat k šípkam okorenila turnajovým víťazstvom.

V doplnkovom turnaji losovaných dvojíc si víťazstvo vybojovala dvojica Melicher- Jamnický. Vo finále porazili dvojicu Brádňasnká – Gubala. Tretie miesto si odniesli Kostelný-Otčenáš.